Мрія науковців та освітян - Україна асоційований член Європейської організації ядерних досліджень (ЦЕРН).

Мрія науковців та освітян -  Україна асоційований член Європейської організації ядерних досліджень (ЦЕРН).

Останній випуск часопису “CERN COURIER” починається з заголовка, що Україна стала асоційованим членом ЦЕРН. 

 Також про це шла мова на черговому засіданні Ради ЦЕРН, яке відбулося 15-16 грудня 2016 року, в якому Україна вперше брала участь та була представлена директором Державного фонду фундаментальних досліджень Гриньовим Б.В.*

Борис Вікторович взяв участь в обговоренні звітів щодо діяльності ЦЕРН, провів робочі зустрічі та переговори з керівництвом, зокрема з Генеральним директором Фабіолою Джанотті, обговорив перспективи співпраці України з урахуванням статусу асоційованого членства та узгодив позицію щодо подальшої співпраці в рамках керівних органів ЦЕРН.

Також було розглянуто питання розширення залучення українських вчених до експериментів в ЦЕРН, що сприятиме надходженню додаткових інвестицій в Україну та можливість виробництва українською промисловістю продукції для поставок в ЦЕРН.

Було обговорено можливість розширення освітніх програм та курсів для  українських  вчителів та викладачів  в ЦЕРН.

В звіті Генерального директора мова про те, що 2016 рік був дуже важливимдля Великого андронного колайдеру (ВАК). Оскільки значно зросла світимість енергії зіткнення пучків, а також збільшилася швидкість отримання нових результатів та їх обробки. Це сприяє отриманню принципово нових фізічних результатів, до яких вже активно долучаються українські вчені.

Констатувалося, що ЦЕРН це не тільки ВАК, але й ряд інших великих та невеликих експериментів, які пов'язані з прискорювальною технікою, фізикою плазми, астрофізикою, фізикою нейтрино, протонними та антипротонними пучками. Це дуже важливо для залучення шести науково-дослідних інститутів Національної академії наук України.

Генеральний директор оголосив нові ініціативи, пов'язані зі студентськими програмами. В 2017 році планується запросити на 2 тижні 24 студента з 5 країн, які пройдуть спеціальне навчання у вигляді лекційних курсів. Планується спростити умови для візитів та роботи молоді в ЦЕРН.

2017 рік має стати роком нових звершень для української науково-освітянської спільноти.

JkPL8 croper ru 

* - Професор Гриньов — відомий в ЦЕРН український науковець. Його співпраця з цією організацією почалася ще з 1994 року. За ці роки було зроблено багато конструктивних кроків, які і призвели до цього визнання країни. 

 Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptx [Автосохраненный]

Go to top