До Всесвітнього дня науки в ім’я миру і розвитку

дирекція Державного фонду фундаментальних досліджень

оголошує конкурс наукової фотографії

            Мета конкурсу – популяризація досягнень вітчизняної науки, щоб привернути увагу громадськості до її проблем і перспектив подальшого розвитку, сприяння підняттю престижу науки в суспільстві та ширшому впровадженню наукових розробок й інновацій у практику.

Учасниками конкурсів можуть бути вчені, журналісти та студенти  не лише України, а й інших країн.

За результатами експертного оцінювання конкурсних робіт переможець отримає грошову винагороду.

Підведення підсумків конкурсів науково-популярних видань і наукових фотографій приурочено до Всесвітнього Дня науки-2017 і відбудеться 9 листопада 2017 року (Час і місце проведення буде повідомлено додатково).

 

Умови конкурсу наукової фотографії

1. Організатори конкурсу ставлять перед собою завдання: підняти престиж науки, виявити талановитих популяризаторів науки, які вміють просто, цікаво і коректно представити значні досягнення і негаразди науки і техніки в Україні.

2. До участі в конкурсі запрошуються не тільки вчені та фотографи, але й всі, кого хвилюють проблеми науки, впровадження її досягнень в життя, поширення наукових знань у суспільстві. Особливо вітається участь молодих вчених, студентів і старших школярів.

3. Фотографії і фото- картини подаються на конкурс в електронному форматі на адресу: office@dffd.gov.ua, з приміткою:  конкурс.

4. Приймаються файли у форматі jpg (tif) без стискання, 300 dpi.

5. Назва робіт повинна мати такий вигляд: prizvyshche.jpg(tif).

6. До кожної роботи додається інформація за наступними пунктами:

   1. ПІБ автора

   2. Організація

   3. Назва роботи

   4. Короткий опис роботи (до 1 абзацу).

7. Кожен автор може подати на конкурс лише одну роботу.

8. Кінцевий термін подачі конкурсних робіт  – 13 жовтня 2017 року.

9. Підсумки конкурсів будуть розміщені на сайті Державного фонду фундаментальних досліджень (www.dffd.gov.ua) із відповідним посиланням на офіційній сторінці Державного фонду фундаментальних досліджень у мережі Facebook.

10. Фіналісти конкурсу будуть повідомлені не пізніше 27 жовтня 2017 року.

11. Оцінка робіт буде проводитися компетентним журі у складі митців, науковців та професійних фотографів.

12. Фінал конкурсу відбудеться 9 листопада 2017 року.

13. До фіналу конкурсу увійдуть 10 учасників, що мають представити свою роботу із короткою доповіддю (до 5 хв.)під час заходу, присвяченого фіналу конкурсу.

14. Фіналісти конкурсів отримають дипломи, переможець конкурсу отримає грошову винагороду.

15. Фіналісти конкурсу мають надати письмову згоду на публікацію та друк фотографій без порушення авторських прав.

Оголошується

спільний конкурс Ф81 науково-дослідних проектів

Державного фонду фундаментальних досліджень і

Німецького Дослідницького Товариства (DFG)

для фінансування у 2019 році

 

Запити приймаються до 11 грудня 2017 року.

З умовами конкурсу можна ознайомитися на офіційному сайті ДФФД за посиланням:

http://www.dffd.gov.ua/index.php?option=com_k2&view=item&id=275&lang=ua

Для подання запиту на участь у  конкурсі необхідно:

  1. Зареєструватися на ресурсі contest.dffd.gov.ua (для учасників конкурсу, які раніше не брали участі у конкурсах ДФФД, або не є зареєстрованими на даному ресурсі). Реєстрація керівника та всіх виконавців проекту є обов'язкова.
  2. Заповнити он-лайн форму для конкурсу Ф81.
  3. Зберегти та роздрукувати форму запиту. Паперовий запит має повністю відповідати електронному запиту.

Перелік документів необхідних для оформлення запиту:

  1. Скріплений паперовий запит відповідно до заповненої електронної форми із титульним аркушем, що містить підпис керівника організації, мокру печатку та підписи всіх виконавців проекту (титульний аркуш формується автоматично після збереження файлу електронного запиту) – 2 примірники.
  2. Копії публікацій за останні 5 років (не більше 5) – 1 примірник.

Всі документи оформлюються в паперову папку на зав’язках!

Подані проекти, що не відповідають правилам оформлення не будуть прийняті до розгляду.

Всі запитання щодо участі у конкурсі, оформлення запитів, заповнення електронної форми можна поставити за телефоном –

(044)246-39-29 або  електронною поштою – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">office@dffd.gov.ua.

З технічними питаннями необхідно звертатися до розробника системи за допомогою он-лайн форми звернення, що розміщена на ресурсіcontest.dffd.gov.uaзакладанка «Контакти» - «Технічні питання», або за посиланням: http://contest.dffd.gov.ua/node/14804

  17 травня 2017 року відбулася офіційна зустріч Директора Державного фонду фундаментальних досліджень Бориса Вікторовича Гриньова і виконавчого директора Фонду розвитку науки при Президентові Республіки Азербайджан Ельчіна Бабаєва.
    Під час зустрічі було обговорено підходи до організації грантової підтримки в країнах, конкурси, що проводять організації, та можливості подальшої співпраці.
     В рамках зустрічі було підписано Меморандум про порозуміння між Державним фондом фундаментальних досліджень та Фондом розвитку науки при Президентові Республіки Азербайджан, що передбачає продовження діалогу щодо організації співпраці між Фондами та укладення угоди, що дозволить провести спільний конкурс за визначеними пріоритетами.

01

03

Мрія науковців та освітян -  Україна асоційований член Європейської організації ядерних досліджень (ЦЕРН).

Останній випуск часопису “CERN COURIER” починається з заголовка, що Україна стала асоційованим членом ЦЕРН. 

 Також про це шла мова на черговому засіданні Ради ЦЕРН, яке відбулося 15-16 грудня 2016 року, в якому Україна вперше брала участь та була представлена директором Державного фонду фундаментальних досліджень Гриньовим Б.В.*

Борис Вікторович взяв участь в обговоренні звітів щодо діяльності ЦЕРН, провів робочі зустрічі та переговори з керівництвом, зокрема з Генеральним директором Фабіолою Джанотті, обговорив перспективи співпраці України з урахуванням статусу асоційованого членства та узгодив позицію щодо подальшої співпраці в рамках керівних органів ЦЕРН.

Також було розглянуто питання розширення залучення українських вчених до експериментів в ЦЕРН, що сприятиме надходженню додаткових інвестицій в Україну та можливість виробництва українською промисловістю продукції для поставок в ЦЕРН.

Було обговорено можливість розширення освітніх програм та курсів для  українських  вчителів та викладачів  в ЦЕРН.

В звіті Генерального директора мова про те, що 2016 рік був дуже важливимдля Великого андронного колайдеру (ВАК). Оскільки значно зросла світимість енергії зіткнення пучків, а також збільшилася швидкість отримання нових результатів та їх обробки. Це сприяє отриманню принципово нових фізічних результатів, до яких вже активно долучаються українські вчені.

Констатувалося, що ЦЕРН це не тільки ВАК, але й ряд інших великих та невеликих експериментів, які пов'язані з прискорювальною технікою, фізикою плазми, астрофізикою, фізикою нейтрино, протонними та антипротонними пучками. Це дуже важливо для залучення шести науково-дослідних інститутів Національної академії наук України.

Генеральний директор оголосив нові ініціативи, пов'язані зі студентськими програмами. В 2017 році планується запросити на 2 тижні 24 студента з 5 країн, які пройдуть спеціальне навчання у вигляді лекційних курсів. Планується спростити умови для візитів та роботи молоді в ЦЕРН.

2017 рік має стати роком нових звершень для української науково-освітянської спільноти.

JkPL8 croper ru 

* - Професор Гриньов — відомий в ЦЕРН український науковець. Його співпраця з цією організацією почалася ще з 1994 року. За ці роки було зроблено багато конструктивних кроків, які і призвели до цього визнання країни. 

 Презентация Microsoft Office PowerPoint.pptx [Автосохраненный]

Візит в CERN директора Державного фонду фундаментальних досліджень

Гриньова Бориса Вікторовича та Міністра освіти і науки України Гриневич Лілії Михайлівни

IMG 7504 

        15 вересня 2016 року під час робочого візиту Лілії Гриневич в ЦЕРН відбулась зустріч з українськими науковцями, які нині працюють в CERN, та школярами-переможцями всеукраїнського конкурсу-захисту учнів-членів Малої академії наук, учасниками наукової школи фізики, що з 12 по 17 вересня проходила на базі Європейської організації ядерних досліджень.

IMG 7488    У програмі наукової школи - ознайомлення з перспективними напрямами наукових досліджень у галузі фізики високих енергій, відвідання наукових установ та експерементальних лабораторій CERN; участь у лекційних та практичних заняттях, що проводять кращі науковці Європейської організації ядерних досліджень.

18viber image 16.09.2016

     Також Міністр у супроводі директора ДФФД Гриньова Б.В. відвідала CMS Experiment Європейської лабораторії з фізики елементарних частинок CERN, освітню програму CERN S'Cool LAB та  наукові музеї CERN та зустрілася з Шарлоттою Л. Варакауле, директором з міжнародних зв'язків CERN та Крістофом Шафером, радником Генерального директора CERN. Разом вони уточнили остаточні процедурні механізми щодо набуття Україною асоційованого членства. У жовтні цього року - після сплати офіційного членського внеску, Україна стане асоційованим членом Європейської організації ядерних досліджень CERN. 

14viber image 16.09.2016

 

За інформацією: http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2016/09/16/liliya-grinevich-pidtrimala-ideyu-vidkriti-muzej-nauki-u-kievi/

Go to top